Kupujesz aparat ekg do swojej kliniki? – Porady

ARIES-MED

ELEKTROKARDIOGRAF? 

Potrzebujesz aparau z interpretacją czy bez niej? Chcesz by był przenośny? Czy musi się łączyć z komputerem? Ile kosztuje aparat ekg?. Ile kosztują materiały eksploatacyjne i akcesoria? Są to ważne pytania, które trzeba zadać przy zakupie aparatu EKG. Najważniejsze jest jednak znalezienie niezawodnego i niedrogiego aparatu EKG, który spełni Twoje potrzeby. Polecamy: http://polecane24.pl/aparaty-ekg/

Ten przewodnik pomoże ci zrozumieć podstawy, pomoże ci wybrać odpowiedni aparat EKG – Innymi słowy: Pomoże Ci podjąć najlepszą możliwą decyzję o zakupie.


Co to jest aparat EKG? Historia Aparatów EKG.

W 1901 roku Willem Einthoven, holenderski lekarz, wynalazł pierwszy elektrokardiograf za pomocą galwanometru sznurkowego. Einthoven otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny w 1924 r. Za pracę w elektrokardiografii.

W 1927 r. General Electric Company (GE) opracował swoja wersję elektrokardiografu z wykorzystaniem lampowych wzmacniaczy próżniowych z lampą i lustrem, które śledziły impulsy elektryczne na błonie.

Stosując te same podstawowe zasady co te wczesne aparaty EKG, dzisiejsze aparaty ewoluowały w kompaktowe systemy półprzewodnikowe. Istnieją  przenośne maszyny EKG stosunkowo lekkie, aby można je było łatwo przenosić między oddziałami szpitalnymi. Niektóre z nich posiadają wspomaganą komputerowo interpretację normalnych i nienormalnych wyników EKG. Wiele z nich ma zintegrowane drukarki i ekrany dotykowe LCD o wysokiej rozdzielczości. Niektóre z nich są nawet poręczne, dzięki czemu dzisiejsze modele są szybsze i bardziej przenośne niż kiedykolwiek wcześniej.

Polecamy aparaty ekg firmy: http://www.euro-medical.pl/aparaty-ekg

Aparat EKG 1200G

EKG przenośny 12 – kanałowy o dobrej konstrukcji budowy z możliwością drukowania 3/6/12 wyników na papierze termicznym 210mm, wyposażony w kolorowy ekran LCD 8 calowy, polskie menu, automatyczną interpretację, wbudowanym akumulatorem zasilający na 90 minut pracy lub 4 h czuwania. Aparat w standardzie posiada wejście USB, dzięki któremu może połączyć się z komputerem. EKG łatwy obsłudze przeznaczony do szpitali lub gabinetów lekarskich.


W standardzie Aparat posiada:

• elektrokardiograw 1200G

• komplet elektrod do aparatu

• kabel do łączenia z zasilaniem, oraz wejście na USB

• żel przeznaczony do badań

• znacznik pacjentki

• rolka papieru 210 mm

• software

• instrukcja obsługi


Opcje dodotkowe;

• Wózek pod aparat z wysięgnikiem