Funkcje i możliwości monitora pacjenta – w dobie COVID-19

ARIES-MED

Funkcje i możliwości Kardiomonitora – w służbie ochrony zdrowia

Kardiomonitory rejestrują, dystrybuują i wyświetlają kombinacje parametrów życiowych, takich jak RR, SPO2, ciśnienie krwi, i inne. Kardiomonitory o dużych możliwościach są zwykle używane w szpitalach i klinikach, aby zapewnić chorym opiekę na wysokim poziomie. Kardiomonitory przenośne są kompaktowe i energooszczędne. Dlatego mogą być używane na każdym oddziale a również przez ratowników medycznych w celu oceny diagnozy w terenie, umożliwienia monitorowania i przesyłania danych do pracowników służby zdrowia w innych lokalizacjach.

Lekarze i pracownicy służby zdrowia rutynowo monitorują cztery główne parametry życiowe: temperaturę ciała, PR, RR i NIBP. 

Kardiomonitory wspomagają prowadzenie opieki nad pacjentem w gabinetach lekarskich, przychodniach, szpitalnych oddziałach intensywnej opieki medycznej oraz podczas transportu pogotowia ratunkowego. Monitory pacjenta służą do monitorowania osób dorosłych, dzieci i noworodków.


Poszczególne parametry życiowe mogą być najważniejsze do monitorowania w różnych sytuacjach medycznych. Na przykład pomiar SpO2 („nasycenie tlenem obwodowym”) jest potrzebny podczas operacji i na sali wybudzeń, aby zapewnić właściwą opiekę nad pacjentem. Pomiar Sp02 jest konieczny na etapie pierwszej diagnostyki osób zakażonych na COVID-19.

Polecamy kardiomonitory: https://euro-medical.pl/kardiomonitory

Kardiomonitory zapewniają wymagany widok złożony na pierwszy rzut oka. Niektóre z nich obejmuje konfigurowalne ustawienia parametrów życiowych oraz kompleksowe alarmy dźwiękowe i wizualne. Dostępne sąIstnieją różne rozmiary, z różną liczbą monitorowanych parametrów. Przenośność i możliwości wielokrotnego użytku stanowią dobry stosunek ceny do wydajności, eliminując wymóg stosowania wielu typów monitorów. Monitor pacjęta zapewnia zespołom opieki więcej informacji, których potrzebują, będąc przy pacjencie.

Funkcje i możliwości Kardiomonitora

Monitory pacjenta są czasami nazywane monitorami czynności życiowych, monitorami EKG lub monitorami znieczulenia. Niezależnie od użytej nazwy, możliwości i przenośność sprawiają, że wszystkie monitory oferowane przez Euro-Medical Żywiec są przydatne w różnych ustawieniach.

Wybierz monitor, który najlepiej spełniają Twoje potrzeby kliniczne.

Podstawowe funkcje i korzyści dostępne w konkretnych modelach obejmują:

– Kompaktowe i łatwe w przenoszeniu

– Łatwe przekształcanie podstawowych  parametrów życiowych: salę operacyjną na monitor przyłóżkowy

– Mobilność w przypadku wsparcia ambulatoryjnej pracy w terenie

– Obsługa wielojęzycznego interfejsu operacyjnego

– Ekrany LCD o dużej rozdzielczości z regulacją jasności

– Konfigurowalne wyświetlanie żądanych parametrów życiowych

– Wyliczanie dawki leku

– Przechowywanie indywidualnych danych chorego  (niektóre do 360 godzin). Opcjonalna możliwość przechowywania danych na karcie SD

– Wbudowany port USB

– Wbudowana technologia WAN lub port LAN do transmisji danych w czasie rzeczywistym

– Możliwość pracy w sieci z centralną stacją monitorującą

– Opcjonalna funkcja drukowania umożliwiająca drukowanie parametrów w czasie rzeczywistym

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego kardiomonitora do swoich potrzeb, nie wahaj się z nami skontaktować. Chętnie pomożemy. Euro-Medical tel: 33-444-60-70 lub mailowo: biuro[@]euro-medical.pl