Aparaty EKG przenośne – jakie kupić – Zapraszamy

ARIES-MED

Aparaty EKG przenośne – jakie kupić – Zapraszamy

Elektroniczny kardiograf lub przenośny aparat ekg to powszechnie stosowane urządzenie szpitalne, które pomaga w rejestrowaniu i monitorowaniu czynności elektrycznych serca. Odbywa się to {przez usytułowanie|poprzez umieszczenie{ elektrod i zacisków we właściwych miejscach na ciale chorego. Chociaż kliniczne i szpitalne aparaty EKG wykorzystują do 12 kanałów z kolejnymi trzema parami elektrod kończynowych i przedsercowych, przenośne EKG przeznaczone do użytku domowego składają się tylko z dwóch głównych odprowadzeń. Wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie, aby znaleźć najlepszy aparat spośród różnorodnych dostępnych opcji, stwierdziliśmy, że istnieje kilka bardzo dobrych apratów EKG dostępnych w dobrych cenach. W związku z tym, aby podjąć odpowiednią decyzję o zakupie, użytkownik musi dokonać oceny na podstawie między innymi kluczowych wymagań, dostępnych funkcji i budżetu.


Rodzaje urządzeń EKG:  Istnieje wiele rodzajów aparatów EKG dostępnych obecnie na rynku, od kilku tysięcy zł do kilkudziesięciu tysięcy. Te drogie aparaty są zwykle większe, bardziej złożone, a ich użyteczność dostosowana jest do szpitali. W tym artykule nacisk  został położony na mniejszych urządzenia, które są bardziej odpowiednie do użytku domowego. Aparaty EKG nie pokazują rzeczywistego funkcjonowania serca, dlatego pomiar czynności elektrycznej serca musi być bardzo dokładny, aby lekarz lub pacjent mógł wybrać dalszy sposób postępowania. 

Skuteczność przenośnego aparatu EKG: 

Podstawą przenośnego EKG jest diagnostyka stanu serca w zakresie jego aktywności elektrycznej. Dlatego kluczowym kryterium wyboru jest znalezienie takiego, które daje poprawne wskazania i wyniki w swoim zakresie operacyjnym w niezawodny i spójny sposób. Gwarantuje to, że postępowanie po pomiarze pracy serca będzie właściwym sposobem przeciwdziałania wykrytym nieprawidłowościom / fluktuacjom. Większość maszyn EKG generalnie wykorzystuje te same mechanizmy rejestracji danych, różnią się one zwykle zastosowanymi materiałami i jakością wykonania. EKG nie odzwierciedla bezpośrednio rzeczywistego funkcjonowania i ruchu serca; EKG rejestruje aktywność elektryczną, która jest dobrym wskaźnikiem wydajności serca. Normalnie funkcjonujące serce często ma nieprawidłowe odczyty EKG. 

Polecamy aparaty ekg: https://euro-medical.pl/aparaty-ekg

Podstawowe funkcje aparatów EKG:

Zapis w pamięci urządzenia –  umożliwia zapisanie poprzednich odczytów EKG, a tym samym pomaga w tworzeniu ważnych statystyk do diagnozowaniu zdrowia serca. Jest to niezbędne, jeśli planujesz później pokazać doktorowi wyniki za pewien okres.

Tryby –  niektóre monitory umożliwiają ciągłe monitorowanie. To są te, które powinieneś preferować, aby mieć lepszy obraz ogólnej funkcjonalności serca.

Pamiętając o tych kwestiach, można zawęzić wybór do najbardziej odpowiedniego  przenośnego aparatu EKG do  użytku domowego .